تاریخ آخرین به روز رسانی بخش خبر پیچک نیوز                                 سه شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳
احمدی‌نژاد ۳ بار درخواست حکم حکومتی کرد

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: بعد از اینکه منتخب ملت به پیروزی رسید یکی از سران اصلاح طلب گفته بود موقع آن رسیده که نسبت به آزادی سران فتنه اقدام شود که منتخب ملت پاسخ داده بود باید خدا را شاکر باشی که خودت آزاد هستی.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی در همایش استادان بسیجی قم که در دانشگاه قم برگزار شد، به برگزاری باشکوه انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و اظهار داشت: دشمنان در این انتخابات به دنبال این بودند که مشارکت مردمی را مورد تاثیر قرار دهند، چرا که مهم‌ترین عامل بقای انقلاب در طول سال‌های پس از پیروزی همواره مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف بوده است.

وی پیشرفت‌های نظام را مدیون حمایت همه جانبه مردم دانست و تاکید کرد: دشمنان از ماه‌ها قبل با تشدید تحریم‌ها به دنبال این بودند که مردم را مورد تاثیر قرار داده و مشارکت آنها را کمرنگ کنند و می‌خواستند شرایط را به جایی برسانند که مردم در برابر نظام بایستند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار کرد: غربی‌ها کاهش مشارکت مردم در انتخابات به کمتر از 50 درصد را یک نقطه پیروزی برای خود ترسیم کرده بودند تا نشان دهند که تحریم‌ها کارساز بوده و دیگر کشورها را نیز به تحریم تشدید‌ها ترغیب و تشویق کنند.

وی ادامه داد: پس از اینکه برخی از شخصیت‌ها رد صلاحیت شدند دشمنان به عدم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بیش از پیش امیدوار شدند و برخی از روزنامه‌های داخل کشور نیز به بلندگویی برای دشمنان تبدیل شدند.

حاجی صادقی به مشارکت 72 درصدی ملت در انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: با وجود همه مشکلات شاهد بودیم که مردم مشارکتی گسترده در انتخابات ریاست جمهوری داشتند و حماسه سیاسی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بود را رقم زدند و به دنیا نشان دادند با وجود مشکلات اصل انقلاب را مورد حمایت همه جانبه قرار می‌دهند. وی برنامه دیگر دشمنان را برای تاثیرگذاری بر انتخابات را امنیتی کردن فضای انتخابات عنوان کرد و بیان داشت: گروه‌های مختلف ماموریت داشتند که در انتخابات 24 خرداد مشکلات امنیتی ایجاد کرده و شرایط را به گونه‌ای خاص رقم بزنند، ولی اکثر این گروه‌ها با تلاش سربازان گم‌نام امام زمان دستگیر شده و باقی دیگر گروه‌ها نیز نتوانستند کاری انجام دهند. جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: در این دوره از انتخابات شاهد بودیم که برخی از شخصیت‌های نظام رد صلاحیت شدند و این در شرایطی بود که در گذشته با حکم حکومتی برخی را بر می‌گرداندند، ولی امروز نظام اسلامی ایران به حدی رسیده است که نیازی به صدور حکم حکومتی نیست و این مسئله نشان دهنده اوج اقتدار و ثبات نظام است. وی به برگزاری تبلیغات انتخاباتی و مناظره‌های تلویزیونی اشاره کرد و یادآور شد: در مناظره‌ها دیدیم که کاندیداها آزادانه به انتقاد از نظام پرداختند. حاجی صادقی با تاکید بر اینکه با مشخص شدن نتیجه انتخابات شاهد رفتار صحیح کاندیداهای شکست خورده بودیم، خاطرنشان کرد: رقبای منتخب ملت و جریان اصولگرایی پس از مشخص شدن نتیجه آرا نشان دادند که به قانون احترام گذاشته و به آن پایبند هستند.

وی یادآور شد: در انتخابات گذشته شاهد بودیم که برخی‌ها 11 میلیون اختلاف رای را تحمل نکردند و آن شرایط را رقم زدند، ولی امروز جریان اصولگرایی با 200 تا 300 هزار اختلاف رای نتیجه انتخابات را پذیرفت و نخستین کسانی که انتخاب رئیس جمهور منتخب را به وی تبریک گفتند، رقبای او بودند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه یادآور شد: انتخابات در ایران اسلامی بدون تنش و حادثه خاصی و در نهایت آرامش برگزار شد و دشمنان نیز نتوانستند به هیچ یک از اهداف خود برسند. وی با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال این بودند که به سلامت انتخابات خدشه وارد کنند، بیان کرد: قبل از برگزاری انتخابات مطالبی از سوی غربی‌ها در خصوص اینکه انتخابات ایران را قبول نخواهند داشت، مطرح شد که رهبر معظم انقلاب پاسخ آنها را قاطعانه دادند. حاجی صادقی به صدور بیانیه از سوی یکی از چهره‌های نظام در انتخابات این دوره اشاره کرد و یادآور شد: کسی که در فتنه 88، 11 میلیون اختلاف رای را نپذیرفت در این دوره انتخابات ریاست جمهوری را یکی از دموکراتیک‌ترین انتخابات‌های جهان معرفی کرد.

وی به موضع گیری دشمنان نظام پس از برگزاری انتخابات اشاره کرد و اظهار داشت: پس از برگزاری انتخابات شاهد بودیم که دشمنان نظام به منتخب ملت تبریک گفتند، آیا اگر منتخب مردم از افراد دیگر بود نیز رفتارها آنها اینگونه بود؟ انگار آنها حافظه خود را از دست داده و فراموش کرده‌اند که تا هفته قبل می‌گفتند که انتخابات را قبول ندارند. وی در ادامه به برگزاری نخستین کنفرانس مطبوعاتی منتخب ملت اشاره کرد و یادآور شد: رهبر معظم انقلاب همانند دیگر روسای جمهور از منتخب ملت پشتیبانی کرده و فرموده بودند بدانید که نخستین مصاحبه شما در دنیا بسیار قابل توجه است و افراد با انگیزه های مختلفی سؤال می‌کنند و البته رییس جمهور منتخب نیز به خوبی از پس سوالات مطرح شده برآمد. جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه دشمنان از نتیجه انتخاب 24 خرداد به دنبال دو نوع خروجی بودند بیان کرد: آنها می‌خواستند که رئیس جمهور منتخب مردم یا اصولگرای محکم باشد که در برابر آنها ایستادگی کرده و به تقابل و تضاد با آمریکا بپردازد و یا فردی منفعلی باشد که به حاکمیت دوگانه که از اهداف دشمن است جامه عمل بپوشاند. وی با تاکید بر اینکه نباید از اصولگرایی دست کشید گفت: کاندیداهای جریان اصولگرایی در رقم خوردن شرایط کنونی نقش داشتند و البته با تدبیر خداوند رئیس جمهوری منتقد به نظام ولی استوار در اصول را سر کار آورد. حاجی صادقی با تاکید بر اینکه منتخب ملت وامدار جریان‌های اصولگرایی و اصلاح طلبی نیست تاکید کرد: بعد از اینکه منتخب ملت در انتخابات به پیروزی رسید یکی از سران احزاب اصلاح طلب گفته بود موقع آن رسیده است که نسبت به آزادی سرانه فتنه اقدام شود که منتخب ملت در پاسخ به این فرد گفته بود باید خدا را شاکر باشی که خودت آزاد هستی. وی به موضع گیری رئیس جمهور منتخب در کنفرانس مطبوعاتی اشاره کرد و یادآور شد: منتخب ملت در پاسخ به مطالبه اینکه وی نباید اصلاح طلبان را فراموش کند تصریح کرد که رئیس جمهور ملت است نه یک گروه و جریان خاص. جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه به تلاش جریان اصلاح طلبی برای مصادره کردن منتخب ملت اشاره کرد و بیان داشت: رئیس جمهور شعار اعتدال را در پیش گرفته است و اصولگرایی که بر پایه احکام خدا، اعتقاد به ولایت فقیه و اعتقاد به مشارکت مردم شکل گرفته است منافاتی با اعتدال ندارد.

وی سیاست‌گذار نظام اسلامی را ولی فقیه دانست و تاکید کرد: رئیس جمهور مسئولیت قوه مجریه را عهده‌دار است و در سیاست خارجی سیاست‌گذار رئیس جمهور نیست. در مناظره‌ها برخی سخنان مبنی بر تغییر در سیاست خارجی مطرح می‌شد که چنین سخنی صحیح نیست چرا که سیاست خارجی در حوزه اختیارات ولایت فقیه است.

حاجی صادقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی از مشکلات به وجود آمده در دولت فعلی تاکید کرد: دولت با انجام برخی اقدامات افراطی از اصولگرایی خارج شده و زمانی به این دولت انتقاد کردیم که اصلاح طلب شده بود. به احمدی نژاد گفتم شما که با گفتمان انقلاب وارد عرصه شدید چرا در رویه خود تغییر دادید. وی با تاکید بر اینکه افراط مدیران دولتی نباید به حساب جریان اصولگرایی نوشته شود تصریح کرد: ما از اصولگرایی دفاع نمی‌کنیم بلکه این جریان را که ادبیات انقلاب اسلامی است حمایت می‌کنیم. جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه موضع‌گیری منتخب ملت نسبت به رهبری را مورد توجه قرار داد و گفت: منتخب ملت در جمع اعضای ستادهای انتخاباتی خود تاکید کرده بود که پیروزی امروز کشور مرهون مدیریت و هدایت مقام معظم رهبری است و این سخنان دشمنان را عصبانی کرد. وی با اشاره به اینکه رهبری تاکید کردند بودند که به شورای نگهبان توصیه نخواهند داشت و حکم حکومتی نیز صادر نمی‌کنند افزود: احمدی نژاد برای حکم حکومتی سه بار خدمت معظم له رسید ولی ایشان خواسته وی را قبول نکردند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: رییس جمهور سه بار برای حکم حکومتی خدمت رهبری رفت و چانه‌زنی کرد اما رهبری خواسته رییس جمهور را قبول نکردند. وی با اشاره به اینکه منتخب ملت با چالش‌هایی در داخل، منطقه و عرصه بین‌الملل روبه‌رو است یادآور شد: باید به منتخب ملت با تمام قدرت کمک کرد چرا که موفقیت منتخب ملت موفقیت انقلاب اسلامی است.

گردآوری : پیچک نیوز / مرجع خبر : تابناک
تاریخ درج خبر : 1392/3/31
جدیدترین خبرها
جدیدترین قیمت‌ها از بازار طلا و ارز
سقوط ناگهانی قیمت سکه و ارز
سکه هنوز حباب دارد
دستور روحانی برای بررسی گفت‌وگو با 1+5
اجناس الکترونیکی ارزان شد
بهای جهانی طلا به پایین‌ترین قیمت در 33 ماه گذشته رسید
قیمت خانه کاهش یافت
قیمت خودرو با افت نرخ ارز کاهش نمی‌یابد
آمادگی واشنگتن برای پرواز مستقیم به تهران
حباب 20 درصدی قیمت مسکن/ کاهش قیمتها آغاز شد

آرشیو خبرها
اخبار
دلایل کاهش نرخ طلا و ارز در بازار+قیمت‌های امروز
معمای «ارز» ارزان در پایان دولت احمدی‌نژاد
اخبار روز
افزایش نظارت‌ بر قیمت زمین در دولت جدید
کاهش قیمت خودرو تا کی ادامه دارد؟
قیمت‌های کاهش یافته خودرو اعلام شد
برنامه‌های بانک مرکزی برای کاهش نرخ ارز
سرگردانی بازار ارز و نوسان شدید قیمت‌ها
نیازی به مصادره روحانی نیست!
سید حسن خمینی به روحانی چه توصیه‌ای کرد؟
رویکرد متفاوت سیما در مستند «چرا روحانی»
ادامه روند کاهش قیمت طلا و ارز در بازار
نرخ ارز باز هم کاهش می‌یابد
دیدار حسن روحانی و هاشمی رفسنجانی
جزئیات دیدار عارف با روحانی
سونامی کاهش قیمتها به مسکن رسید
عارف با رئیس جمهور منتخب دیدار کرد
با کاهش نرخ ارز حباب قیمت مسکن هم می‌ترکد
قیمت باقی خودروهای داخلی تعیین نشد
کوچ سرمایه‌ها از سکه و دلار
عارف: با دولت روحانی همکاری می‌کنم
احمدی‌نژاد ۳ بار درخواست حکم حکومتی کرد
پگاه آهنگرانی به روحانی چه گفت؟
نرخ بالای میوه در میادین+ریز قیمت‌ها
کاهش شدید قیمت طلا و ارز در بازار
آغاز پیش فروش مگان هاچ‌ بک در ایران + قیمت
قفل بازار خودرو در انتظار «کلید»
خاتمی: دولت روحانی نمی‌تواند معجزه کند
کدامیک‌ از وزرا هفته گذشته از احمدی‌نژاد صد سکه طلا گرفتند
خاتمی به روحانی تبریک گفته است؟
پیش‌بینی کاهش قیمت خانه در ماه‌های آینده
واریز یارانه دارو به حساب خانوار بزودی
قالیباف دیگر شانس حضور در شهرداری را نخواهد داشت
تحلیف روحانی دو روز بعد از تنفیذ برگزار می‌شود
ایران تا صبح نخوابید
توصیه عارف به روحانی درباره احمدی‎نژاد
حق‌الناس را جدی بگیرید
جدیدترین قیمت‌ خودروهای پرتیراژ داخلی
احمدی‌نژاد و روحانی دیدار کردند
جزئیات احضار رئیس جمهور به دادگاه
اشتون: منتظر برقراری دولت جدید ایران خواهیم ماند
خاکشیر، نوشیدنی روزهای گرم تابستان
رئیس‌جمهور منتخب در اولین نشست خبری
استان‌هایی‌که عجیب‌ترین رای‌ها‌ را به صندوق ریختند
احمدی‌نژاد با شکایت لاریجانی به دادگاه احضار شد
حضور افرادی همچون "عارف" در دولت یازدهم
علت افزایش قیمت ارز به روایت وزیر اقتصاد
دستگیری چند تن از عوامل مخل بازار ارز
اسامی نهایی منتخبان شورای شهر تهران
یارانه‌ نقدی پردرآمدها قطع می‌شود
همه وعده‌های اقتصادی "روحانی" در دولت تدبیر و امید
تاثیر کاهش قیمت ارز بر بازار IT
زمان اولین نشست خبری حسن روحانی
رمز عبور‌ «جی‌میل» سرقت شد
دستور فوری احمدی‌نژاد به 2 وزیر اقتصادی
کشف عضوی جدید در بدن انسان!
کاخ سفید:همچنان آماده تعامل مستقیم با ایران هستیم
حسن روحانی درباره‌ی فرهنگ قول داد که...
پیام روحانی خطاب به مردم ایران
حضور خاتمی و سید حسن خمینی در منزل عارف
واکنش اشتون به منتخب شدن روحانی
پیام تبریک احمدی نژاد به مردم و روحانی
عارف پیروزی روحانی در انتخابات را تبریک گفت
انتخابات برنامه‌ دلالان خودرو را به هم ریخت
شکست اصولگرایی لازم بود!
قیمت سکه و طلا کاهش یافت
اعلام نتایج ترکیبی از کل کشور است
نبض تند بازار خودرو
سریال تکراری سیب‌زمینی
حمله به حساب دهها هزار ایرانی در جیمیل
ورود خودروهای آمریکایی به ایران با طعم انتخابات
در این کافی‌شاپ یاد بدبختی‌هایتان بیفتید!
سید محمد خاتمی رسما از حسن روحانی حمایت کرد
بازار مسکن رونق می‌گیرد
تمام وعده‌های کاندیداهای ریاست جمهوری درباره اینترنت
حمایت رسمی هاشمی از روحانی
زمان برداشت یارانه خرداد اعلام شد
مطهری : کناره‌گیری عارف مدبرانه و حکیمانه بود
نامه روحانی به محمدرضا عارف
ستادهای عارف در اختیار روحانی قرار می گیرد؟
بهمنی وعده داد: نرخ تورم نقطه به نقطه نزولی می‌شود
چه کسی خودرو را گران کرد؟
تولید دو ماهه خودرو اعلام شد
عارف انصراف داد+متن بیانیه
اجماع شورای مشورتی اصلاح‌طلبان بر روحانی
دستگیری نصاب دوربين مخفي در منزل تازه عروس
حدادعادل از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد
قیمت خودرو افزایش یافت + جدول قیمت ها
خدمات رایتل در کدام شهرها قابل دسترسی است؟
واکنش رییس ستاد روحانی به احتمال بررسی مجدد صلاحیت
ائتلاف عارف و روحانی قطعی است
جواب منفی انتظامی و پرستویی به یک کاندیدا
ظلم آشکار به 7 کاندیدا و 77 میلیون ایرانی
استقبال خاتمی از ائتلاف عارف و روحانی
رخنه ماهی‌های آلوده در بازار
جدول/ قیمت انواع خودرو داخلی
پیش فروش تیبا 2 و عرضه 3 محصول جدید پارس خودرو
اظهار نظر نیکزاد درباره آینده مسکن
مسکن در زمستان‌ها گران‌تر می‌شود!
قیمت تخم‌مرغ افزایش یافت
چه کسی قیمت خودروهای وارداتی را تعیین می‌کند؟
پاسخ‌ وزیر اقتصاد به انتقادات
جدیدترین قیمت طلا و سکه در بازار
چگونگی تک نرخی شدن ارز/ نرخ بازار آزاد واقعی نیست
چاپ اسکناس‌های درشت‌ را در دستور کار داریم
مگان هاچ بک به ایران می‌آید
جی‌میل دوباره باز نمی‌شود؟!
احتمال برگزاری مناظره چهارم کاندیداها
واکنش صالحی به مناظره سوم کاندیداها
ائتلاف اصولگرايان با اين همه اختلاف!
شوک قیمتی در بازار خودرو نخواهیم داشت
تولید خودروی هم‌کلاس پژو 308 در ایران
احتمال ائتلاف روحانی و عارف در روزهای آینده
گوشی برندهای معروف موبایل و خطر تشعشعات سرطان‌زا
بازتاب دومین مناظره انتخاباتی ایران در مطبوعات خارجی
نظر نامزدها درباره‌ی مناظره دوم چه بود؟
بهمنی: از واردات طلا تا 15 سال بی نیازیم